Přeskočit na obsah Přeskočit na levý panel Přeskočit na patičku

Pozor na přednost v jízdě u Tří Kohoutů!

3K přednost v jízdě

V souvislosti s plánovaným zimním přerušením prací na stavbě okružní křižovatky u Tří Kohoutů v Ivančicích od 14. prosince (či dokonce dříve) do konce února 2023 bude křižovatka fungovat tak, jak byli řidiči zvyklí před zahájením stavby.

Proto upozorňujeme na skutečnost, že hlavní silnice vede od Oslavan (od Brna) směrem rovně na Dolní Kounice (Mor. Bránice) a silnice z města (od Mor. Krumlova, od ivančického Penny marketu) je silnice vedlejší.

Lze předpokládat, že za dobu kdy výstavba kruhového objezdu v uplynulých třech měsících probíhala, si řidiči zvykli na stav, kdy při jízdě z města byl jediný možný směr jízdy doleva na ul. Oslavanskou s vědomím toho, že je zprava nemá kdo ze staveniště ohrozit.

Ale to se nejpozději ve středu 14.12. opět na čas změní, a tak při jízdě dle zaběhlé rutiny vás může někdo, kdo pojede zprava, opět „trefit“, protože má přednost v jízdě! Stejně tak mají přednost vozidla jedoucí zleva, která jedou rovně na Mor. Bránice (Dol. Kounice). Zkrátka kdo pojede od města, musí si dávat pozor na všechny!

VIDEO: Informace o dočasném zprůjezdnění křižovatky v původním dopravním režimu: