Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Údolím Oslavy: Výlet s unikátními sceneriemi pro skutečně zdatné turisty

údolí řeky Oslavy

Dnešní výlet začíná v Oslavanech. Čeká nás cesta širokým údolím proti proudu Oslavy, ale také chůze na úzkých ochozech desítky metrů nad řekou, překonávání překážek ve skalách pomocí řetězů, části, kdy pod sebou budeme mít desítky metrů hluboký kaňon, nebo místa, kde budeme na břehu řeky přeskakovat velké balvany nad peřejemi řeky.

Výlet je určen pro ty, kteří chtějí zažít trochu adrenalinu, ale také romantiky, protože málokdo by čekal, že na hranici jižní Moravy a Vysočiny uvidí mohutná skaliska a hluboké kaňony, které si u nás běžně spojujeme spíš s divokým Západem. Na cestu by se měli vydat pouze ti, kterým nedělá problém, když se pohybují po úzké pěšině a pod sebou mají desítky metrů hluboký sráz nebo kaňon, a ti, kteří jsou dostatečně fyzicky zdatní, aby pomocí řetězů překonávali skály nad řekou.

Z Oslavan se vydáme po žluté turistické značce, již zhruba po dvou kilometrech vystoupáme na skálu nad řekou a půjdeme po velice úzké pěšince, pod námi stále teče Oslava. Zhruba po třech kilometrech dojdeme k malebnému místu v lese – studánce u Berana… (pokračování článku)

Zdroj: Údolím Oslavy: Výlet s unikátními sceneriemi pro skutečně zdatné turisty