Nové přístroje pořízené na ARO a JIRP
Dne 6.1.2020 byla na Anesteziologickoresuscitační oddělení (ARO) a Jednotku intenzivní a resuscitační péče (JIRP) Nemocnice Ivančice, příspěvková organizace dodána sestava anesteziologického přístroje obsahující anesteziologický přístroj, monitor životních funkcí, intubační videolaryngoskop a zařízení pro ohřev infusních roztoků v celkové výši 1 315 431,- Kč a plicní ventilátor pro dlouhodobou plicní ventilaci Mindray SV300 ve výši 475 902,- Kč, které nemocnice pořídila z dotačních prostředků poskytnutých naším zřizovatelem Jihomoravským krajem.
Anesteziologický přístroj Mindray WATO EX-65 Pro slouží pro podávání celkové anestesie (celkové narkózy). Je to moderní přístroj pro použití na operačních sálech při provádění chirurgických operací. Je vybavený kompletním monitorovacím systémem sledování životních funkcí pacienta v průběhu operace a systémem řízené bezpečné anestesie, jako například: EKG, tlak krve, tělesnou teplotu, okysličení krve, dechové plyny, a mnoho dalších.. Při jeho použití se zvyšuje bezpečnost pacienta a kvalita poskytované anestesiologické péče při použití nových moderních léčiv.
Dále byl dodán přístroj pro ohřev infusních roztoků, který umožňuje ohřívání až 12 litrů infusních roztoků současně. Podání infusních roztoků ohřátých na tělesnou teplotu zamezují podchlazení pacienta a zajišťují větší vnitřní celkovou stabilitu životních funkcí v průběhu delších a náročnějších operačních výkonů.
Součástí dodávky byl i videolaryngoskop. Je to přístroj umožňující bezpečné zajištění dýchacích cest, za pomocí vnitřní kamery a zevní zobrazovací jednotky, pro potřeby anestesie i pro zajištění dýchacích cest při nutnosti dlouhodobé umělé plicní ventilace u pacientů s nadměrnou hmotností, s onemocněním dutiny ústní nebo poranění v této oblasti.
Nový plicní ventilátor pro dlouhodobou plicní ventilaci Mindray SV300 byl zakoupen na lůžkové oddělení Jednotky intenzivní a resuscitační péče, slouží k podpoře dýchání u pacientů v kritických stavech a po náročných operacích. Umožňuje překlenout dechovou nedostatečnost u celé řady onemocnění např. v bezvědomí, při srdečním selhání různého původu, při plicních onemocněních, některých otravách, celkových infekcích, po závazných a dlouhých operacích, kdy pacient není schopen sám dostatečně dýchat a došlo by k jeho udušení a úmrtí. Přístroj je vybaven moderním systémem řízení umělého dýchání od úplné náhrady dýchání až po jen částečnou podporu a následné odpojení od přístroje a převedení na samostatné dýchání pacientem.
V Ivančicích dne 17.01.2020
Ing. Jaromír Hrubeš, ředitel
Nemocnice Ivančice, příspěvková organizace