Přeskočit na obsah Přeskočit na levý panel Přeskočit na patičku

KoDuS – Komunitní dům seniorů Ivančice

Komunitní dům pro seniory (KoDuS) je bytový dům s dotovaným nájemním bydlením, které je určeno pro osoby ve věku nad 60 let. Bydlení v KoDuSu je podmíněno několika ekonomickými faktory, soběstačností a nezávislostí na poskytování sociálních služeb nájemníka. Princip komunitního bydlení je založen na sousedské výpomoci, mezilidských vztazích a zachování osobní nezávislosti a soběstačnosti.

KoDuS v Ivančicích – v ivančické lokalitě Brněnka, na ulici Břízová, je od roku 2017 v provozu Komunitní dům pro seniory. Dům má 4 nadzemní poschodí, ve kterých je 18 bytových jednotek o velikosti 1+kk. Přízemní byty jsou s malou zahrádkou, byty ve vyšších patrech mají prostornou lodžii. Každý byt má obytnou místnost s kuchyňským koutem, koupelnu a předsíň. K vybavení bytu patří mimo jiné kuchyňská linka, elektrický sporák, sprchový kout, závěsné WC, domácí telefon, příprava pro pračku nebo kabelovou televizi. Celý dům je bezbariérový a nájemníci mohou užívat společenskou místnost s terasou, knihovnu, tělocvičnu, zahradu a mají možnost parkování přímo před vchodem do domu.

Podmínky bydlení v Komunitním domě pro seniory:

  • Cílová skupina– osoby ve věku 60+, které prokáží, že jejich průměrný čistý měsíční příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 1 násobek průměrné měsíční mzdy v případě 1členné domácnosti nebo 1,2 násobek 2členné domácnosti.
  • Nájemní smlouva na dobu určitou – 2 roky. Nájemní smlouva musí obsahovat ujednání o obnovování nájmu na dobu určitou v případě, že nájemce neoznámí, že nehodlá v nájemním vztahu pokračovat. Nájem se prodlouží vždy o 2 roky.
  • Nájemní smlouva lze uzavřít s osobou z cílové skupiny pouze tehdy, když tato osoba k datu uzavření nájemní smlouvy nemá ve vlastnictví ani v podílovém spoluvlastnictví bytový dům, rodinný dům, nebo byt. Tuto podmínku musí splnit i další členové domácnosti, kteří mají v bytě bydlet.
  • Pokud jsou uspokojeni všichni žadatelé z cílové skupiny, lze nájemní smlouvu k bytu uzavřít i s osobou, která do cílové skupiny nepatří, avšak pouze na 1 rok, a za podmínky, že obec vydá písemný souhlas s pronájmem bytu osobě, která nepatří do cílové skupiny.

Zájemci o bydlení v Komunitním domě pro seniory v Ivančicích si mohou podat žádost. Nedílnou součástí žádosti je čestné prohlášení o tom, že zájemce nevlastní nemovitý majetek  určený k bydlení.

Žádost o byt k vytištění najdete na konci tohoto článku – vyplněnou žádost pošlete poštou nebo emailem. Obdržení žádosti a evidenci v pořadníku Vám potvrdíme telefonicky.


Kontaktní osoba: Kedziorová Marcela, provozní pracovník Komunitního domu.

Tel: +420 733 129 084, email: terespremium@volny.cz

Adresa pro poslání žádosti:

Teres Premium, družstvo
Kedziorová Marcela
Musilova 1638/9
614 00 Brno

Přílohy ke stažení:

SouborPopisVelikost souboru
pdf Žádost o byt - KoDuS218 KB