Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Seniorská obálka – I.C.E karta

banner ICE karta

Vážení spoluobčané,

na základě spolupráce s projektem „Implementace politiky stárnutí“ na krajské úrovni Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, se připojujeme k distribuci tzv. „Seniorské obálky“ pro občany našeho města. Touto cestou bych vám chtěl tento projekt blíže představit. Rada města na svém 12. zasedání schválila zapojení se do tohoto projektu, neboť si myslíme, že jde o velice užitečnou věc, která může usnadnit záchranu lidského života. Jedná se o projekt zaměřený na občany staršího věku, především pak na ty, kteří žijí osaměle. Seniorská obálka obsahuje tiskopis, který je potřeba vyplnit buď s pomocí osoby blízké, nebo s pomocí praktického lékaře. Vyplněný tiskopis, vložený do speciální obálky, je potřeba umístit na viditelné místo, jako např. na lednici nebo vnitřní stranu vchodových dveří.

Do tiskopisu se vyplní údaje týkající se zdravotního stavu, např. jaké léky senior užívá, jeho nemoci (např. cukrovka, hypertenze apod.), kdy, a s čím byl hospitalizován, a také  jaké má alergie. Součástí formuláře jsou i kontakty na blízké osoby a obvodního lékaře. Tato obálka poslouží ve chvíli, kdy senior bude potřebovat rychlou pomoc zdravotníků, ale také při zásahu policistů, hasičů či strážníků.

Obálka je ke stažení hned pod tímto článkem na webových stránkách města Ivančic, nebo k vyzvednutí na odboru sociálních věcí Městského úřadu v Ivančicích u koordinátorky projektu Evy Ošmerové, Dis., kde je možné získat kompletní seniorskou obálku i s magnetem k připevnění na lednici.

Závěrem bych vám chtěl popřát, aby tato obálka byla potřeba co nejméně.

Milan Buček

starosta města

Přílohy ke stažení:

SouborPopisVelikost souboru
pdf ICE_obálka_Ivančice1 MB
pdf ICE_pokyny_2019560 KB