Přeskočit na obsah Přeskočit na levý panel Přeskočit na patičku

Radnice vám fotovoltaiku ani levný tarif nezařídila!

FVE

Upozorňujeme občany, že vedení města bylo občanem upozorněno na výskyt další nekalé praktiky!

Stalo se včera (16. března) a dle popisu telefonní hovor proběhl asi takto:

Š > šmejd, O > občan

  • Š: Zvoní číslo s českou předvolbkou (+420) 555 508 xxx (poslední trojčíslí známe, ale GDPR)
  • O: Halooo, tady YYY (občan GDPR)
  • Š: Dobrý den, já vám volám, jestli víte o tom, že vaše radnice u naší firmy vyřídila občanům, kteří budou mít zájem o levné a dotované pořízení fotovoltaiky na váš dům i speciální tarif. Víte o této výhodné možnosti?
  • O: O tom nic nevím…
  • Š: Víte, ono stačí, když mi dáte vaši přesnou adresu, staví se zástupce naší firmy, dá vám podepsat smlouvu a ostatní již ve spolupráci s radnicí zajistíme sami…
  • O: Hmm, moc nechápu jak to myslíte…
  • Š: Náš obchodní zástupce by se v dohodnutém termínu u vás zastavil a celý proces by začal tím, že napřed je třeba pro další úspěch celé akce převést váš současný tarif na elektřinu na výhodnější, který je třeba pro budoucí zapojení fotovoltaiky. V podstatě i kdybyste se nedohodl s námi, tak v budoucnu v případě vašeho zájmu o domácí elektrárnu by vás tato změna stejně neminula, ale už nyní byste mohl čerpat výhody levnějšího tarifu a tento tarif by vám zůstal i v případě, že byste si pořízení fotovoltaiky případně rozmyslel… Zajímá vás tato možnost již nyní významně ušetřit za energie? Náš obchodní zástupce se náhodou zrovna pohybuje ve vaší oblasti a mohl by se dostavit v termínu, který vám bude vyhovovat… dáte mi na vás přesnou adresu?

atd.

No samozřejmě, že všechno je špatně!! Radnice ani „město“ s nikým nic takového nevyjednalo a od základu je i takové uzavření dohody městem totální nesmysl.

Takže, prosím vás, buďte ostražití, nikoho si domů nezvěte, nic nepodepisujte, nikdy za vámi žádná „výhodná“ nabídka domů nepřijde!

O energošmejdech si můžete více přečíst na webu E.ONu, který má hlášení o jejich praktikách od spotřebitelů na denním pořádku…

V posledních dnech zveřejněný článek se zmiňuje i o jiné praktice: „Zákazníci nás v těchto týdnech upozorňují na zvýšenou aktivitu podomních podvodníků s energiemi, od kterých byl v poslední době spíš klid. Teď si ale bohužel našli nové triky a zneužívají vládních stropů, aby donutili zejména seniory a další zranitelné zákazníky k podpisu smluv“.

Doporučený odkaz k přečtení: https://www.smejdumzmar.cz

A velmi doporučované video: